Resoviaczki wygrywają z LIDEREM!!

Do dużej sensacji doszło w meczu 12 kolejki I ligi południowej kobiet. Piłkarki Resovii pokonały na własnym boisku dotychczasowego lidera rozgrywek 3:2.
Rzeszowianki ustępowały rywalkom pod względem warunków fizycznych, ale wykazały się ogromną ambicją i od pierwszych minut starały się udowodnić, że nie są na pozycji straconej.
Pierwsza na listę strzelców wpisała się w 20 minucie meczu Karolina Kurasz. Wyróżniająca się piłkarkaResovii uprzedziła wychodzącą z bramki Religę i strzałem pod poprzeczkę skierowała futbolówkę do siatki.
Ślązaczki odpowiedziały bardzo szybko. W 25 minucie rewelacyjnym wolejem popisała się Maria Hadełko, która wykorzystując złe ustawienie bramkarki Resovii, doprowadziła do wyrównania.
Po przerwie "biało-czerwone" ponownie wyszły na prowadzenie. Tym razem błąd defensywy rywalek wykorzystała w 60 minucie Karolina Janas. Przyjezdne również nie dawały za wygraną i w 71 minucie Patrycja Luty doprowadziła do wyrównania.
Ostatnie słowo należało jednak tego dnia do podopiecznych Sabiny Wargackiej. W 78 minucie meczu Katarzyna Czyż po zamieszaniu podbramkowym skierowała piłkę do siatki i stała się bohaterką weekendu.

20' Kurasz, 60' Janas, 78' Czyż - 25' Hadelko, 71' Luty
Resovia: Mścisz, Czyż, Kiełtyka, Murias, Kudła, Balicka, Furdak (46' Matuszek), Prugar, Błażejowska (75' Ruiz), Janas, Kurasz

Rolnik: Religa, Stroka (85' Dannheisig), Sukiennik, Kościelniak, Sotor, Pawłowska, Gogolin (76' Wojdyło), Luty, Kiersztajn (46' Duda), Hadelko, Ejzel